logo horyzonty

 szare x4 pionowem 

 

 

„Bydgoskie puzzle..." - rzecz o naszej małej ojczyźnie i pokaz filmu "Karolewo 1939"

alt

5 grudnia uczestniczyliśmy w autorskim spotkaniu z dr. Krzysztofem Osińskim i jednocześnie promocji jego książki „Bydgoskie puzzle. Szkice z dziejów miasta nad Brdą”. Publikacja zawierająca kilkadziesiąt wątków ma w nieskomplikowany sposób popularyzować wiedzę o naszym mieście na przestrzeni dziejów od średniowiecza aż po czasy współczesne. W imieniu autora dziękuję za udział w spotkaniu Marcie z klasy I ta oraz Wiktorii i Weronikom z klasy II ta.

G.Kacprzak, foto – J.Nowacki

alt

7 grudnia br. w Kinoteatrze Adria w Bydgoszczy odbył się pokaz filmu "Karolewo 1939" opowiadający o jednym z tragicznych elementów tzw. Zbrodni Pomorskiej. Wprowadzenie do filmu przedstawiła dr Izabela Mazanowska z Delegatury IPN w Bydgoszczy, który był jednocześnie organizatorem projekcji. W pokazie filmu uczestniczyły uczennice klasy III ta

https://www.facebook.com/BydgoszczIPN/photos/a.270224799820010/1167037920138689/?type=3&theater