Poznajemy przedstawicieli środowisk twórczych naszego regionu

25

Po raz kolejny biblioteka szkolna zaprosiła młodzież na spotkanie z cyklu ,,Poznajemy przedstawicieli środowisk twórczych naszego miasta i regionu” Bohaterem spotkania był poeta, prozaik , eseista, krytyk literacki , wydawca i polityk Pan Stefan Pastuszewski. Autor przedstawił swój dorobek twórczy oraz mówił o swoich fascynacjach literackich . Młodym uczestnikom spotkania przeczytał pełne wiosennego nastroju wiersze z tomiku ,,Smak malin i czereśni”

W ,,Dziwnych sprawch’’ umiejętnie podkreślił wady dzisiejszego – zdeprawowanego społeczeństwa , pełnego sprzedajnych ludzi , zepsutych obłudą , bezwzględnością i głupotą .Autor powiedział: ,,obecna rzeczywistość daleka jest od ideałów , takich jak: dobro, piękno, prawda i sprawiedliwość” . Jego najnowszy zbiór opowiadań ,, Z Bogiem’’ jest osobistą próbą zmierzenia się pisarza z tytułowym tematem . Na zakończenie spotkania Pan Stefan Pastuszewski przekazał dla Klubu Polskiej Książki swoje najnowsze prace.

Nasz gość w kronice szkolnej zapisał ,, Biblioteka szkolna czyni bardzo wiele dla upowszechniania czytelnictwa , które jest podstawą rozwoju wszelkiej kultury. Kultura to symbolizacja rzeczywistości , a słowo jest głównym symbolem . Wiec …czytajmy. „

Janina Zech - bibliotekarz