logo horyzonty

 szare x4 pionowem 
 szare x4 pionowem 

 

 

wolontariat

Współpraca z Fundacją Piękny Dzień Mamy

alt

W maju, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zaangażowali się w akcję charytatywną i świadczyli bezpłatne usługi fryzjersko-kosmetyczne dedykowane mamom dzieci onkologicznie i przewlekle chorych. Tym razem wspólnie z opiekunami p. Edytą Dolatowską i p. Ewą Stachurską-Giłką, nasi uczniowie pomagali w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr Antoniego Jurasza oraz w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy. Wszyscy uczestnicy otrzymali zaświadczenia o odbytym wolontariacie, które zostały wręczone na uroczystym apelu podsumowującym rok szkolny 2022/2023.

https://www.radiopik.pl/161,109960,to-byl-czas-dla-mam-piekny-dzien-matki-w-bydgosk?fbclid=IwAR2x92YpvMR3F_reOuIRH-9w6aI5HIzbu-C_mg0BmSomIj_v_Dns6iYDwA0

alt

Współpraca z Fundacją Piękny Dzień Matki

alt

Dnia 7.11.22r uczennice naszej szkoły wraz z nauczycielami p. E. Dolatowską i p. E. Stachurską-Giłka uczestniczyli w akcji charytatywnej. Fundacja Piękny Dzień Matki - nawiązała współpracę z nami, a my chętnie włączyliśmy się w akcję pomocową. Młodzież naszej placówki współtworzyła salon piękności i sprawiła chwile relaksu dla mam dzieci chorych onkologicznie. Atmosfera pracy była cudowna, spotkaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy chętnie dzielą się dobrem. Uczennice które brały udział w akcji to: Luiza Pedzińska, Magdalena Plenna, Wiktoria Biła, Alina Haletska, Zofia Jurkiewicz, Angelika Jankowska. Dziękujemy. Warto pomagać - dobro wraca!

alt

Zbiórka żołędzi dla bydgoskiego ZOO

Organizatorki p. Justyna Pawlewicz i p. Aleksandra Nowicka podsumowały zbiórkę. Dziękujemy!

alt

Pomagamy!

alt

Ten tydzień był pełen dobra w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory włączyli się w naszą zbiórkę środków higienicznych. W piątek posegregowaliśmy zebrane dary, oraz zapakowaliśmy ponad 100 kilogramów przyborów szkolnych, plastycznych, które prześlemy do Miejskiego Domu Kultury w Ustroniu. Tam będą zorganizowane warsztaty dla 150 dzieci z domów dziecka, które dotarły z Ukrainy do Uzdrowiska Ustroń. To początek naszej długofalowej pomocy, ale wiemy że nasza społeczność szkolna jest empatyczna i chętna do działania. W środę zorganizowaliśmy happening w szkolnej bibliotece. Julia z klasy 2Ta ułożyła i zaśpiewała piosenkę dla naszych koleżanek i kolegów z Ukrainy. Było dużo dobrej energii. Bardzo dziękujemy za Waszą dotychczasową pomoc. Jesteście wspaniali.

Razem - możemy więcej!

alt

W ramach działań szkolnego wolontariatu przygotowaliśmy prezenty dla dzieci, które są pod opieką Sióstr Orionistek w miejscowości Korotycz na Ukrainie. Siostry prowadzą tam Dom Samotnej Matki i na co dzień opiekują się 40 dziećmi. Dziękujemy Annie i Karinie, które zaadresowały poprawnie w języku ukraińskim formularze pocztowe i Tymkowi, który dostarczył przesyłki na pocztę.

Razem – możemy więcej!

alt

Pomoc dla Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy

alt

Od kilku lat organizujemy w naszej szkole pomoc dla potrzebujących. Zbieramy produkty suche z długim terminem ważności oraz odzież, która może jeszcze posłużyć innym. Wszystko co uda nam się uzbierać w naszej społeczności szkolnej przekazujemy do Stowarzyszenia św. Wincentego a Paulo w Bydgoszczy. W tym roku nasi uczniowie wykazali się bardzo dużą wrażliwością na potrzeby bliźnich. Dziękujemy tym którzy włączyli się w pomoc i zachęcamy tych co jeszcze się wahają.

H. Kaszyńska

Wspieramy Towarzystwo Pomocy Zwierzętom "Animals"

Uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w zbiórkę karmy, koców i akcesoriów dla potrzebujących psów i kotów. Wszystkie dary zostały przekazane dla Towarzystwa Pomocy Zwierzętom "Animals" przy ul. Skłodowskiej Curie 38. Wszystkim zaangażowanym osobom pragniemy podziękować za empatię i dobre serce. D. Majewska i E. Dolatowska

Roksana - super wolontariuszka!

Podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zbierało blisko 120 tysięcy wolontariuszy. Wśród nich była nasza uczennica Roksana z kl. 1aP! Zebrane środki tegorocznej edycji zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i do diagnostyki głowy. j.k.

alt

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - 05.12.20

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy bardzo chętnie poświęcają swój czas na prace społeczne oraz dla osób potrzebujących. Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontarystycznej. Nasze Szkolne Koło Wolontariatu pomimo trudnego czasu pandemii nie przestaje pomagać. W miniony czwartek Pan Dyrektor przekazał zebrane przez naszych uczniów dary dla dzieci z Oddziału Onkologii, były to ciepłe, kolorowe skarpetki. Klaudia z kl. 2bG zadba, by upominki trafiły do dzieci na Mikołajki. Zapakowaliśmy też kolejne paczki w ramach akcji „Kredki dla Afryki”, lecz z wysyłką musimy poczekać, gdyż dzieci w Kenii mają zamknięte szkoły. Nie ma tam możliwości, tak jak u nas wprowadzenia nauki zdalnej, wiec wszyscy powtórzą stracony rok nauki. W kwietniu zamknięto szkoły i wszyscy niecierpliwie czekają, by wrócić do szkół pod koniec stycznia. Wtedy też wyślemy kolejne nasze dary. Dziękujemy wszystkim naszym wolontariuszom i darczyńcom. I z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam siły i wytrwałości. Dziękujemy, że jesteście!

alt

Jesienny wolontariat fryzjerski

27.09.19

W piątek 27 września nasze uczennice Julia z kl. 3Ta i Klaudia z kl. 3a w ramach działań wolontariatu fryzjerskiego – ofiarowały swój czas, umiejętności i serdeczność dzieciom z Zespołu Szkół nr 7. Festyn rodzinny w tej integracyjnej szkole to okazja, by pomóc naszym młodszym koleżankom i kolegom. Julia i Klaudia – dziękujemy!!!!!

Radość dzieciom!

02.06.19

Czas wiosenny jest dla nas niezwykle pracowity. Uczestniczymy w wielu festynach rodzinnych w Bydgoszczy i okolicznych miejscowościach np. w Dobczu. Dajemy tym samym radość dzieciom, wykonując wakacyjne fryzurki czy malując kolorowo buźki. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy angażują się i promują naszą szkołę!

01.06.19

Kredki dla Afryki - IX edycja

26.04.19

W ramach naszego wolontariatu – zapakowaliśmy 100 kg pomocy dydaktycznych dla naszych przyjaciół – podopiecznych Fundacji Asante w Kenii. W akcji „Kredki dla Afryki” angażujemy się od 9 lat. Dziękujemy wszystkim wolontariuszom!       J.K.

Wolontariat Fryzjerski z uczniami klasy 3a

alt

Klasa 3a wraz z panią Beatą Kośnik, niezmiennie aktywnie uczestniczy w działaniach promujących wolontariat fryzjerski. 15 listopada grupa uczestniczyła w organizacji „Dnia Seniora” w Kujawsko - Pomorskim Centrum Kultury, a 27 listopada wykonywała usługi fryzjerskie dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Koronowie. To szlachetne pomagać i sprawiać radość innym. Dziękujemy przedstawicielom klasy 3a za godne reprezentowanie szkoły w społeczności lokalnej.

alt

"Kredki dla Afryki" popłyną do Ghany!

alt

W ramach akcji „Kredki dla Afryki” spakowaliśmy 200 kg pomocy dydaktycznych dla Szkoły Najświętszej Rodziny z Nazaretu - Yamfo w Ghanie. 11 maja z naszego szkolnego podwórka kurier odebrał mega paczkę dla dzieci ze szkoły w Yamfo. Oto fragment listu jaki dotarł do nas od Siostry Gabrieli: „(…) Yamfo to jedna z typowych wiosek Ghany. Tutejsza ludność cierpi biedę, utrzymując się z rolnictwa. Trudną sytuację pogłębia szalejąca inflacja. Nasze Zgromadzenie: Siostry Najświętszej Rodziny z Nazaretu pracuje w tym regionie od pięciu lat, w tym czasie miał miejsce wzrost cen prawie o 80%! Jako Siostry naszego zgromadzenia , którego misją jest pomoc rodzinie w swojej pracy wielką wagę przykładamy do edukacji młodzieży, wiedząc, że wykształcenie to lepsza przyszłość. Odpowiadając na potrzeby miejscowej ludności nasze Zgromadzenie stara się zapewnić dzieciom z tego nieuprzywilejowanego środowiska dostęp do edukacji na dobrym poziome i zmniejszyć poziom analfabetyzmu który sięga 80 procent pośród tych poniżej 20 roku życia… W tej części świata czasem trudno o zakup pomocy szkolnych, zwracamy się więc z prośbą o włączenie naszej szkoły w projekt ‘Kredki dla Afryki’”.

Dziękujemy za pomoc wolontariuszkom z kl. 1a: Kasi Raczyckiej, Patrycji Wendt, Oli Barczyńskiej, Klaudii Went i Klaudii Stefaniak i klasie 2Ta!  J. Kotwicka

alt

Więcej artykułów…