logo horyzonty

 szare x4 pionowem 
 szare x4 pionowem 

 

 

Aktualności

O projekcie

W ramach realizowanego projektu „Akcja-Kwalifikacja III” utworzony został w naszej szkole Punkt Informacji i Kariery (PIK). Jest to miejsce, w którym szkolny doradca zawodowy, pomoże uczniom w zaplanowaniu własnej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.

Punkt Informacji i Kariery oferuje młodzieży pomoc w:

  • Zaplanowaniu własnego rozwoju zawodowego
  • Poznaniu zawodów przyszłości
  • Znalezieniu informacji o szkołach policealnych i uczelniach wyższych, oferowanych kierunkach i zasadach rekrutacji
  • Poznaniu swoich mocnych stron
  • Skonfrontowaniu swoich możliwości z wymaganiami zawodów

W ramach projektu prowadzone będą konsultacje indywidualne z doradcą zawodowym oraz zajęcia warsztatowe z zakresu doradztwa zawodowego zgodnie z opracowanym harmonogramem - warsztaty poświęcone aktywizacji zawodowej uczestników, poznaniu przez nich własnych możliwości oraz ukierunkowaniu ich na planowanie dalszej ścieżki edukacyjnej i kariery zawodowej.

  • dyżur informacyjny: Kazimierz Łepek – wtorek 11.30 - 12.30

DZIEŃ MATURZYSTY

Pomagamy maturzystom 2020. On-line!

Dobrze poinformowani mniej się denerwują – ta uniwersalna zasada ma zastosowanie
szczególnie w tym roku. Wszystkich, którzy 8 czerwca 2020 roku będą przystępować do
egzaminu maturalnego, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Perspektywy
zapraszają do udziału w cyklu wydarzeń on-line dedykowanych tegorocznym maturzystom
i kandydatom na studia.
3 czerwca 2020 r. o godzinie 13.30 na stronie www.studia.gov.pl/studia2020 rozpocznie się
wirtualny Dzień Maturzysty. (więcej informacji na stronie projektu)

Dziewczyny na Politechniki!

alt

Szanowni Państwo,

Jako Fundacja Edukacyjna Perspektywy zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znaleźli się Państwo i uczniowie. Podziwiamy zaangażowanie i determinację pedagogów i nauczycieli. Wiemy też, że uczniowie, mimo problemów wynikających z pandemii, potrzebują informacji, które pozwolą im zdecydować, jakie studia wybrać. Dlatego w tym roku w ramach kampanii "Dziewczyny na Politechniki!" przygotowaliśmy specjalne wydarzenie online:

"Kierunki Wirusoodporne - czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę?"

Chcemy im pokazać, że nawet w dobie globalnego kryzysu można z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zależy nam, aby uczniowie umieli orientować się w ofercie uczelni i wybierać kierunki dopasowane zarówno do swoich predyspozycji, jak i potrzeb rynku pracy. Patronami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.Fryzjerzy w Europie


Mija drugi tydzień pobytu naszej młodzieży w Irlandii uczestniczącej w projekcie Erasmus+ "Fryzjerzy w Europie". Uczniowie mieszkają w domach irlandzkich rodzin goszczących, gdzie komunikują się tylko w  języku angielskim. Dzięki temu poznają język, irlandzką kulturę i obyczaje. Raz w tygodniu uczestniczą w kursie językowym szlifując mowę i pisownię angielską.  W tygodniu uczęszczają na praktyki fryzjerskie w salonach i zakładach barberskich. Poznają tam nowe techniki i technologie pracy, obsługę klienta oraz język fachowy. Na wycieczkach organizowanych w każdą niedzielę młodzież ma okazję poznać piękne zakątki Irlandii, podziwiać krajobrazy oraz zabytki.

alt

 

 

 

Kliknij aby obejrzeć galerię

 

 

 

 

 

 

Targi fryzjerskie i kosmetyczne HAIR FORUM Poland 2019

Dnia 20.10 2019r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Warszawy. Celem wyjazdu były targi fryzjerskie. Pojechały na nią chętne uczennice z klas 2 i 3 naszej szkoły wraz z nauczycielami p. Edytą Dolatowską i p. Dominiką Majewską. Targi odbywały się w Centrum Targowo – Kongresowym Global Expo na ulicy Modlińskiej. Na targach zachwycał bogaty asortyment artykułów fryzjerskich, sprzętu oraz czasopism branżowych. Swoją ofertę prezentowały firmy bardzo popularne, jak i mniej znane w naszej branży, każda z nich proponowała doskonałe promocyjne ceny, więc można było zakupić ciekawe rzeczy za rozsądne pieniądze. Firmy rozdawały również gratisy z których skorzystaliśmy bardzo chętnie i sprawiły nam one sporo radości. Podczas imprezy można było spotkać popularne osoby z branży, a na scenach odbywały się ciekawe pokazy i szkolenia fryzjerskie.

 alt