Witamy nowy rok szkolny 2021/2022

Wakacje minęły i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2021/2022. Pan Dyrektor przywitał nowych uczniów i przedstawił nowych nauczycieli, życząc wszystkim pomyślności i dużo zdrowia. 3 września wspólnie z klasą 2aP wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". W tym roku czytaliśmy "Moralność Pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. W specjalnym liście na tę okazję Prezydent RP Andrzej Duda napisał:"To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną. Pojęcie „dulszczyzna” weszło na trwałe do języka potocznego i na przestrzeni epok było różnie interpretowane, stając się przedmiotem żywych dyskusji".