III edycja projektu miejskiego Szkoła Otwarta i Tolerancyjna

Jesteśmy na ostatniej prostej do zakończenia III edycji projektu miejskiego „Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej”. Poprzednie dwie edycje zakończyliśmy w finałowej 10 szkół bydgoskich - najbardziej aktywnych i zaangażowanych (z 80 biorących udział). Miło nam poinformować, że i w tym roku znajdujemy się w ścisłej 10 i tą edycję również zakończymy specjalnym certyfikatem Szkoły Otwartej i Tolerancyjnej! Ogromna to zasługa wszystkich, którzy brali z nami udział w różnych akcjach przez cały rok szkolny. Jednym z ostatnich konkursów był konkurs piosenki „Wieża Babel”. Na samym początku roku szkolnego wylosowaliśmy kulturę japońską – więc Anna i Marta z kl.3a miały nie lada wyzwanie – zaśpiewać po japońsku! Japońska muzyka to nie tylko harmonia dźwięków, ale też staranna sceniczna kompozycja, w której ogromną rolę odgrywają stroje i teatralny wizerunek artystów. W ramach konkursu „Wirtualny szef kuchni” - Emilia i Natalia z kl. 3a zaprezentowały danie kuchni japońskiej - sushi. 17 lipca odbędzie się „Gala w plenerze”, podczas której nasze laureatki odbiorą nagrody:

Konkurs plastyczny „Mapa tolerancji V - Arka Noego” – Ola z kl. 4Ta – 1 miejsce

Konkurs kulinarny „Wirtualny szef kuchni” – Emilia i Natalia z kl. 3a – 1 miejsce

Konkurs muzyczny „Wieża Babel” – Anna i Marta z kl. 3a – 1 miejsce

GRATULUJEMY!                                       J.K.